Конференція Громадянське суспільство

У Дніпрі відбулась обласна конференція на тему: «Європейський підхід до формування громадянського суспільства – цінності та орієнтири», організована Громадською організацією «Громадянський захист» при підтримці Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Захід проходив у Гранд готелі «Україна». На конференцію були запрошені представники громадськості, які досягли значних результатів у розбудові громадянського суспільства, займають активну життєву і громадську позицію та приймають активну участь у державотворенні.

Лідер громадського правозахисного руху «Громадянський захист», модератор заходу Лія Нестеренко відкрила захід вітальними словами. У своїй ключовій промові вона наголосила, що 2018 рік в Україні офіційно визнаний Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!». Цей важливий проект передбачає інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та законами України права у відповідних сферах, зокрема через засоби масової інформації, шляхом організації зустрічей з громадянами, виготовлення та розповсюдження відповідних інформаційних матеріалів. Лія Нестеренко закликала долучитися до реалізації зазначеного проекту та об'єднати зусилля у здійсненні спільних комунікаційних заходів.

Від начальника Слобожанського бюро правової допомоги Владислава Колесникова запрошені учасники конференції з перших вуст почули про основні аспекти розвитку громадянського суспільства в Україні та дізналися про історичні факти його першого зародження у світі. На сьогодні це потужна мережа інститутів громадянського суспільства, офіційно визнаних державою. Наразі відбувається процес налагодження громадсько-державного партнерства, коли громадськість приймає участь у вирішенні питань державного значення, що є ключовим. Справжнє громадянське суспільство грунтується на цінностях. Людський потенціал - головна цінність.

Будь-яке громадянське суспільство має своїх лідерів, які є його рушійною силою. Тому учасникам конференції було запропоновано пройти невеликий тест на виявлення у них лідерських якостей. Анонімний тест складався з декількох десятків питань, відповіді на які є ключем до виявлення особистісних якостей. Після підрахунку результатів кожен мав можливість почути про різновиди категорій лідерських якостей, які до речі може розвивати у собі кожна людина.

Активістка, магістр державного управління Лілія Волошина висвітлила присутнім власне бачення нового соціального інституту – громадські радники або, як їх ще називають, параюристи. Параюристи - ініціативні люди, які не маючи юридичної освіти, воліють допомагати людям на громадських засадах, вирішуючи їх життєві питання у правовий спосіб. Параюристами стають люди, що мають впевнені амбіції внести свій вклад у покращення життя українців. Це один з ефективних шляхів посилення спроможності мешканців громад.

Кандидат юридичних наук, майор поліції Роман Опацький виступив в як спеціаліст у галузі ювенальної юстиції. На його думку, в Україні необхідно створити ювенальні суди. Неповнолітніх правопорушників треба не карати, а виховувати, даючи їм можливість адаптуватися в соціумі, а не клеймити їх на все життя ярликом злочинця, маю на меті, що це зовсім скоро стане можливим на практиці, - зазначив він.

Помічник судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду розкрив актуальну тему прийняття нових процесуальних кодексів. На сьогоднішній день суди перебувають у багатофазному стані - відбувається повне перезавантаження судової системи. У новій редакції викладено Цивільний процесуальний кодекс, Господарський процесуальний кодекс та Кодекс адміністративного судочинства. Нові кодекси вже вступили в дію.

Старший державний виконавець Соборного ВДВС м. Дніпра Любов Шелковнікова розповіла про стан законодавчих актів у сфері стягнення аліментів. В Україні повністю змінена процедура стягнення аліментів. Тепер, завдяки проведеним законодавчим реформам, це стало зробити набагато простіше. Інститут позовного провадження скасований, що дозволяє одразу отримати Судовий наказ, не подаючи позову та не чекаючи завершення судового процесу, що зазвичай затягувався відповідачами. Крім того, до недобросовісних платників аліментів можуть застосовуватись санкції у вигляді тимчасового обмеження у керуванні транспортними засобами, використання зброї та виїзду за кордон. Додатково учасникам конференції продемонстровано відео ролик з виступом міністра юстиції України Павла Петренка, в якому він детально розкриває цей напрямок реформ.