Семінари

Дата: 22.10.2017 09:09

Як писати новини на сайт decentralization.gov.ua
та на сайт Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування

У тексті новини треба обов'язково дати відповіді на наступні запитання (передусім 5Ws):

1. When? - Коли сталася подія (дата)? Бажано, щоб новина писалася в день події або наступного дня. Новина через тиждень - це вже не новина!
  2. Where? - Де саме відбулася подія (місто та конкретне місце)?
  3. What? - Що саме відбулося (суть події)? Зустріч/семінар/тренінг/конференція?
  4. Who? - Хто брав участь у події? Якщо учасників багато, напишіть, з яких вони структур.
  5. Why? - Чому ця подія є важливою? Просто інформація про те, що відбулася зустріч або прес-конференція, не є новиною. Треба пояснити, чому ця подія має значення та які результати вона дала або дасть.

Окрім відповідей на 5W  для новини потрібні такі елементи:

1. ФОТО! Вчасно, як мінімум одне, а бажано - два-три на вибір. Паркетні чи групові фотографії учасників події у конференц-залі не є дуже цікавими, але якщо інших немає, то придасться хоча б таке фото. Ілюстрація повинна передавати рух (люди на фото не повинні бути статистами, які просто стоять чи сидять) або емоцію. Пересилайте фото одразу з телефона, не чекайте, поки їх зробить запрошений фотограф, навіть якщо він є!
  2. ЦИТАТА одного з (або двох-трьох) учасників події. Гарна й коротка цитата повинна передавати суть події або ставлення до неї. Найкращий варіант - коли цитата підкріплює та доповнює пункт 5 (Why?).
  3. Після цитати має йти точні ім'я, прізвище та посада людини, якій ці слова належать. Це стосується всіх інших прізвищ, які будуть у новині - не допускається «пан Петренко» або «Петренко О.Б.»! Посаду писати разом з повною назвою організації чи підприємства.
  4. Бажано надіслати разом з текстом у додатку порядок денний заходу (навіть проект, якщо є), список учасників (якщо є) та всі інші наявні матеріали стосовно події (проект Вашої промови або доповіді; прес-реліз та опис об'єкта, що відкривається) - у форматі Word (а не PDF!). Проте якщо маєте лише PDF чи паперову версію - надсилайте також це!
  5. Назва Вашого підрозділу для публікації на сайті:

а) СУРСЬКО-ЛИТОВСЬКА ( і т.п.) об'єднана територіальна громада

б) Після першого використання в тексті далі можна писати СУРСЬКО-ЛИТОВСЬКА ОТГ.

Електронна адреса для розміщення ваших інформацій на сайті Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування та на сайті «Децентралізація» : spikerdp@i.ua телефон експерта центру з питань комунікацій) 067 630 37 36 , 050 362 81 71 Вікторія Клімович.