Дніпропетровський район, Дніпропетровська область

Попередження проявів насильства в сім’ї

До Слобожанського бюро правової допомоги за безоплатною правовою допомогою звернулась жителька Дніпровського району Дніпропетровської області. У неї виникла сімейна проблема, яка потребувала правового врегулювання в судовому порядку. Чоловік постійно здійснював щодо неї дії, які підпадають під категорію насильства в сім’ї, що стало причиною для припинення стосунків та розірвання шлюбу.

Насильство в сім’ї – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю. Це одна з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини.

З даного приводу клієнтці надано необхідну первинну правову допомогу та прийнята від неї заява про надання БВПД. Проте, внаслідок насильницьких дій з боку чоловіка, жінка перебувала у важкому психоемоційному стані та побоювалася, що в ході судового розгляду він може знову здійснити щодо неї насильство.

У зв’язку з цим спеціалісти Бюро звернулися до КЗ «Дніпропетровський Центр соціально-психологічної допомоги Дніпропетровської обласної ради» з проханням провести психологічне діагностування психоемоційного стану громадянки та надати їй соціально-психологічну допомогу. В результаті, окрім безоплатної правової допомоги, жінка отримала безоплатну психологічну допомогу та надійний притулок на час проведення судового процесу. Одночасно жінці був призначений адвокат для надання безоплатної вторинної правової допомоги з метою захисту інтересів жінки у суді.

Саме комплексний підхід до надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї здатен забезпечити необхідний позивний результат для клієнта.

Слід зазначити, що особа, яка зазнала насильства у сім’ї, має невідкладно викликати правоохоронні органи, які зобов’язані на місці скласти протокол за даним фактом та видати направлення на проходження експертизи. За результатами експертизи видається експертний висновок. Якщо у ньому встановлено, що особа отримала тілесні ушкодження внаслідок насильства в сім’ї, органами внутрішніх справ має бути порушена кримінальна справа.

З цих та інших питань отримати безоплатну консультацію можна в центрах безоплатної правової допомоги.

Перший дніпропетровський місцевий центр з надання БВПД працює за адресою: м. Дніпро, вул. Старокозацька, 52.

Слобожанське бюро правової допомоги працює за адресою: Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. В. Сухомлинського 42.

Всеукраїнська гаряча телефонна лінія – 0800213103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних і стаціонарних телефонів у межах України).