Інформація від пенсійного фонду

Дата: 27.04.2020 09:11

Про деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році

Дніпровський приміський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 р. № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» передбачено виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 в сумі 1000 гривень окремим категоріям населення:

– пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5000 гривень станом на 1 квітня 2020 року;

– одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, які одночасно з цією допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»);

– одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

– одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

13 квітня 2020 року внесено відповідні зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік». 24 квітня 2020 року кошти надішли до виплатних установ. Одноразову грошову виплату буде зараховано на ваші банківські рахунки або її принесуть працівники «Укрпошти». Дана допомога виплачується автоматично,  без особистих звернень громадян.

Якщо ви маєте питання звертайтеся на «гарячі лінії» Дніпровського приміського сервісного центру: (073) 432 82 78 та (093) 200 59 68

Додатково нагадуємо, що з 1 квітня 2020 року проведено перерахунок пенсії особам, які після призначення (перерахунку) пенсії продовжували працювати та на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули права на проведення перерахунку по стажу та заробітній платі після призначення (попереднього перерахунку) пенсії).

Пенсіонерам області, яким виповнилося 80 років і більше, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням усіх надбавок і підвищень не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2019 рік (9 205,19 грн),  із 01 квітня поточного року  встановлено щомісячну компенсаційну виплату до пенсії в розмірі до 500 гривень.