Інформація від пенсійного фонду

Дата: 22.06.2020 09:29

Захисти себе в майбутньому –

отримуй офіційну заробітну плату!

Тіньові процеси у сфері виплати заробітної плати набули особливого поширення, питання виплати офіційної, прозорої заробітної плати та сплати внесків сьогодні дуже актуальне.

Розмір заробітної плати та тривалість страхового стажу є основою при визначені права виходу на пенсію та при розрахунку розміру майбутньої пенсії. Таким чином, чим більший заробіток з якого сплачені страхові пенсійні внески, тим більша пенсія в майбутньому.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання. На теперішній час  (з 01.01.2020 по 31.12.2020) встановлений розмір мінімальної заробітної плати  – 4723 грн.

Для зарахування страхового стажу з заробітної плати необхідно сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — це обов’язковий платіж роботодавця за працівника до системи загальнообов'язкового державного страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі. На сьогодні         (з 01.01.2020 по 31.12.2020) мінімальний розмір ЄСВ складає – 1039,06 грн.

Якщо з деяких причин роботодавець не сплачує внески за своїх найманих працівників (виплата заробітної плати «в конвертах» без сплати страхових внесків, нарощування заборгованості з виплати заробітної плати або зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески не враховуються до страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру майбутньої пенсії.

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску є запорукою соціальної стабільності в країні. Для отримання гідної пенсії потрібно працювати легально, не отримувати заробітну плату в “конвертах” та сплачувати страхові пенсійні внески.

Звертаємо Вашу увагу, що за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України можливо самостійно отримувати дані, які містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, володіти інформацією щодо сплачених страхових внесків, одержувати виписки та довідки, надсилати запити, записатися на прийом до сервісного центру, тощо. Реєстрація на вебпорталі здійснюється лише один раз. Надалі доступ до електронних послуг, які передбачають персоналізований доступ, здійснюється після авторизації.

Пропонуємо всім зацікавленим особам зареєструватися користувачами електронних послуг вебпорталу Пенсійного фонду України.

Начальник Дніпровського приміського

відділу обслуговування громадян

(сервісний центр)

управління обслуговування громадян