Прес-реліз, присвячений Всесвітній акції “16 днів проти насильства”
Прес-реліз, присвячений Всесвітній акції
“16 днів проти насильства”
Міжнародна акція "16 днів проти насильства" проходить щорічно з 25 листопада по 10 грудня.
У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Щороку в цей день у різних країнах по всьому світу розпочинається акція “16 днів проти насильства”.
Основне завдання цієї акції - привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.
Акція “16 днів проти насильства” — це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.
Подібні масштабні проблеми можна подолати лише об’єднавши зусилля, забезпечивши комплексний підхід до їх вирішення: попереджаючи наступні випадки насильства, притягуючи до відповідальності кривдників та надаючи якісну кваліфіковану допомогу тим, хто її потребує.
Пропонуємо ознайомитися з матеріалами, підготовленими та адаптованими в межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»:
— відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо запобігання сексуальному насильству щодо дітей у колі довіри;
— буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини у цифровому середовищі для дітей та молоді;
— відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо запобігання сексуальним домаганням у спорті;
— серія із шести навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій» (захист дітей онлайн, сексуальний шантаж, секстинг, секс-чатинг, грумінг, зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти).
Також Міністерство освіти і науки України спільно з громадською спілкою «А21 Україна» пропонує інформаційні матеріали для педагогічних працівників щодо протидії торгівлі людьми, з якими можна ознайомитися за посиланням.